Jiří Mráz

Jiří Mrázklarinet

 

 

 

 


 

Konzervatoř studoval v Teplicích a v Praze. Ve studiu pokračoval na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Absolvoval také zahraniční klarinetové kurzy v Rakousku a v Anglii. Do Teplic se později na několik let vrátil, nejprve jako sóloklarinetista Severočeské filharmonie Teplice, později také jako pedagog na tamní konzervatoři. Jako klarinetista působil v komorním orchestru Berg v Praze.

V současnosti vystupuje jako sólista s různými tělesy, je členem komorního souboru Konvergence, který se specializuje na provádění děl autorů druhé poloviny 20. století a autorů současných. S tímto souborem provádí řadu premiér jako komorní hráč, ale interpretuje také díla psaná pro sólový nástroj.

Zabývá se alternativním divadlem, ve kterém působí jako spoluautor hudby a interpret. Poslední představení získalo v roce 2008 ocenění festivalu Tanec Praha za nejnavštěvovanější představení. Proniká také do jiných hudebních žánrů. Podílel se na natáčení CD zpěváka a herce Jana Budaře, se kterým absolvoval několik koncertů. Jako člen Agon orchestra vystupoval s undergrandovou skupinou The plastic people of the universe, vystupuje jako pódiový hráč v různých divadelních inscenacích např. Divadlo na Vinohradech, Národní Divadlo, Švandovo divadlo.

Jako sólista, komorní nebo orchestrální hráč procestoval většinu evropských zemí, USA, Japonsko, Čínu. Natáčí pro Český rozhlas a Českou televizi.

 

Comments are closed.